Świat

Niemcy wypowiadają wojnę Polsce? Szokujące zdjęcie wiceprzewodniczącej Bundestagu

Wiceprzewodnicząca niemieckiego Bundestagu Claudia Roth postanowiła wesprzeć Strajk Kobiet. Polityk Partii Zielonych zapozowała nawet z plakatem “To jest wojna” opatrzonym w charakterystyczną, czerwoną błyskawicę.

Od 22 października w Polsce trwają masowe protesty sprzeciwiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności aborcji eugenicznej z ustawą zasadniczą. Sprawa nabrała nie tylko sporego głosu w Polsce, ale także i w Europie, także u naszych zachodnich sąsiadów. Liderki Strajku Kobiet mogą liczyć na wsparcie m.in. Claudii Roth, wiceprzewodniczącej Bundestagu z ramienia Zielonych. Niemiecka polityk opublikowała nawet na Facebooku post, w którym poparła protesty. Opatrzyła go nawet zdjęciem, na którym trzyma kartkę z hasłem “To jest wojna” opatrzonym charakterystyczną, czerwoną błyskawicą, co akurat w przypadku niemieckiego polityka przywołuje najgorsze skojarzenia.

Roth nie ukrywa złości z powodu decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego twierdząc, że ogranicza on fundamentalne prawo kobiety. Wezwała nawet niemieckie rząd oraz władze Unii Europejskiej do interwencji ws. aborcji w Polsce.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot. Facebook

Polecane artykuły

0 0

Kobieta straciła nogi po ataku pitbullów

0 0

Udawała nastolatkę, by molestować dzieci

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij