Rozrywka

Legendarny zespół odwołał trasę koncertową bo wokalista trafił na odwyk

Legendarny zespół Metallica poinformował, że zaplanowana na październik trasa koncertowa po Australii i Nowej Zelandii została odwołana. Stało się tak z powodu kłopotów ich wokalisty z uzależnieniem od alkoholu.

W przekazanym za pośrednictwem portalu Instagram komunikacie pozostali członkowie zespołu poinformowali, że są zmuszeni przełożyć zaplanowaną trasę na późniejszy, jeszcze nie ujawniony termin. Powodem tego jest alkoholizm ich wokalisty i gitarzysty Jamesa Hetfielda. „Większość z was zapewne wie, że nasz brat James od lat walczy z uzależnieniem od alkoholu” – napisali – „Niestety, ponownie musiał rozpocząć kurację”.

Członkowie zespołu twierdzą, że są „zdewastowani sprawionymi przez siebie niedognościami”, szczególnie wobec fanów, którzy pokonują ogromne odległości w celu obejrzenia ich koncertów. Zapewnili, że organizatorzy zwrócą pieniądze za bilety. „Doceniamy wasze zrozumienie i wsparcie dla Jamesa” – napisali.

To nie są pierwsze kłopoty zespołu z uzależnieniem ich lidera. W 2001 roku zawiesili nawet tymczasowo działalność, aby Hetfield mógł poddać się leczeniu w zamkniętym ośrodku. Wokalista przyznał potem, że sytuacja była już tak zła, że obawiał się utraty rodziny.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot. Mark Wainwright CC BY-SA 2.0

Polecane artykuły

0 0

Rosja planuje zalać Europę migrantami

0 0

Były poseł Konfederacji dostał stołek w państwowej spółce

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij