Publicystyka

KOD-owcy przeszkadzający uczniom, czarny szpaler dla łamistrajków. Nieprzyjemne incydenty podczas strajków

Wczorajszy egzamin gimnazjalny w jednym z gimnazjów w Gorzowie Wielkopolskim nie przebiegł spokojnie. Pod szkołą zebrali się działacze KOD-u, którzy puszczali odgłosy trzody chlewnej, za co dostali podziękowania od… strajkujących nauczycieli.

Nagranie z całego zdarzenia opublikował jeden z użytkowników Twittera. Widać na nim kilku działaczy Komitetu Obrony Demokracji stojących z banerami wspierającymi strajk nauczycieli. Aktywiści w pewnym momencie zdecydowali się na puszczenie na cały głos odgłosów trzody chlewnej, co spotkało się z aprobatą nauczycieli szkoły. Wszystko to odbywało się w czasie, kiedy niczemu winni uczniowie gorzowskiego gimnazjum pisali bardzo ważne dla nich testy gimnazjalne.

To jednak nie jest jedyny nieprzyjemny incydent podczas strajku nauczycieli. W jednej z sosnowieckich szkół protestujący nauczyciele utworzyli “czarny szpaler” dla pracowników placówki, którzy nie uczestniczyli w manifestacji i poszli pilnować uczniów podczas egzaminów – informowała “Gazeta Wyborcza”.

Taka forma ostracyzmu nie przysparza z pewnością sympatii wobec manifestujących. Pod artykułem “GW” pojawiło się wiele głosów mówiących, że każdy ma prawo do uczestniczenia w strajku, tak jak i do zachowania biernej postawy względem protestu i powinno się to uszanować.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij