Kraj

Platforma zamierza zmienić Konstytucję? “Trzeba zabezpieczyć Polskę przed kolejnymi Kaczyńskimi”

Sławomir Neumann w programie Agnieszki Gozdyry “Polityka na ostro” wypowiedział się na temat planów politycznych swojej partii. Jak zapewnia szef klubu PO-KO, jego ugrupowanie zamierza wygrać samodzielnie wybory,  a także przymierza się do zmiany Konstytucji.

Polityk Platformy Obywatelskiej w wywiadzie dla stacji “Polsat News” odpowiedział na pytania związane z planami partii Grzegorza Schetyny przed zbliżającymi się wyborami. Zgodnie ze słowami posła opozycyjna partia zamierza stworzyć na tyle szeroki blok, który będzie w stanie wygrać samodzielnie wybory.

Szef klubu PO-KO powiedział także o pierwszych planach potencjalnego rządu opozycji. Mają się one skupiać w dużej mierze na… zmianie bronionej dotychczas przez polityków Platformy na demonstracjach KOD-u Konstytucji.

To nie tylko kwestia wygrania. Na końcu trzeba mieć siłę i możliwość dokonania zmiany w Konstytucji, żeby zabezpieczyć Polskę przed kolejnymi Kaczyńskimi – argumentuje Neumann

Wśród propozycji zmian ustawy zasadniczej ma się znaleźć m.in. zapis o twardym członkostwie Polski w Unii Europejskiej. Nie zabrakło odniesień także do Trybunału Konstytucyjnego, który miałby zostać zabezpieczony przed ingerencją ze strony polityków.

Źródło: Polsat News Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij