Gospodarka

“Kompetencja, program i determinacja rządu przynoszą wyniki”

Znakomite dane z gospodarki, kompetencja, program i determinacja rządu przynoszą wyniki – skomentowała w czwartek rzeczniczka PiS, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek informacje o wzroście PKB.

“Znakomite dane z gospodarki. PKB Polski w 2018 r. wzrósł o 5,1 procent – poinformował GUS. Kompetencja, program i determinacja rządu w jego realizacji przynoszą świetne wyniki” – napisała Mazurek na Twitterze. “Ponawiam apel do opozycji, spierajmy się na argumenty i programy, dla dobra Polski” – dodała.

Według szacunków GUS produkt krajowy brutto wzrósł w 2018 r. o 5,1 proc., po wzroście o 4,8 proc. w 2017 roku.

Dane GUS skomentował wcześniej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, zwracając uwagę, że był to najwyższy wzrost od 11 lat. Według Kwiecińskiego świadczy to o tym, że Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju działa.

W strefie euro PKB wzrósł – według wstępnych szacunków – o 1,8 proc., a w całej UE o 1,9 procent. Według danych Eurostatu w 2017 r., zarówno w strefie euro, jak i średnio w UE, wzrost PKB wyniósł 2,4 procent.

 

 

Źródło: PAP Autor: Jakub Borowski
Fot. PAP/Marcin Obara

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij