Publicystyka

Rafał Ziemkiewicz w formie. Po tych słowach Rabiejowi poszło w pięty

Klasyczne zaoranie – tak użytkownicy Twittera komentują niedawny wpis Rafała Ziemkiewicza, który nie zostawił suchej nitki na wiceprezydencie Warszawy Pawle Rabieju.

Polityk Koalicji Obywatelskiej po raz kolejny chciał pokazać, że państwo polskie i rząd Mateusza Morawieckiego nie robią nic, by walczyć z tzw.  “mową nienawiści”. Takiej odpowiedzi z pewnością się nie spodziewał!

 

W podobnym tonie do Rafała Ziemkiewicza wypowiadał się też minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.

 

Jakkolwiek należy walczyć z wszelkimi przejawami nietolerancji i ksenofobii, to sposób, w jaki robi to wiceprezydent Warszawy z pewnością nie pomaga w rozwiązaniu problemu. Co się zaś tyczy zdarzenia, które miało miejsce w Oświęcimiu to należy przypomnieć, że zgodę na organizację marszy narodowców wydał polityk… Koalicji Obywatelskiej Janusz Chwierut, co potwierdziła policja.

“Piotr Rybak nie uzyskał zgody na zgromadzenie na terenie byłego obozu Auschwitz, zgromadzenie Rybaka odbywało się na terenie miasta i zgodnie z ustawą zgodę wyraził prezydent Oświęcimia” – poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

 

Źródło: stefczyk.info/Twitter Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij