Kraj

Jest oficjalny komunikat na temat stanu zdrowia Pawła Adamowicza. “Jego stan jest nadal bardzo ciężki”

Gdański zespół lekarzy badający Pawła Adamowicza na oficjalnej konferencji prasowej poinformowali o stanie zdrowia prezydenta Gdańska.

Stan pana prezydenta jest nadal bardzo ciężki, rokowania niepewne. Nadal potrzebujemy czasu, żeby móc państwo coś konkretnie powiedzieć-  mówił  lek. med. Jerzy Karpiński Dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku

Nad zdrowiem gdańskiego prezydenta czuwa ośmioosobowy zespół złożonych z czołowych, gdańskich profesorów medycyny. Specjaliści zapewniają użycie wszelkich możliwych czynności oraz metod terapeutycznych w celu pomocy gdańskiemu prezydentowi. Jak zostało podane, Paweł Adamowicz obecnie “nie oddycha samodzielnie, będąc wspomagany przez aparaturę zastępującą serce oraz płuca”.

Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego – zaznaczyli lekarze

Gdański prezydent został w niedziele wieczorem przewieziony do szpitala po tym, jak chwilę wcześniej zaatakowany przez nożownika Stefana W. podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lekarz operujący Pawła Adamowicza dr. Tomasz Stefaniak po pięciogodzinnej operacji zapewnił, że “pacjent żyje, ale jego stan jest bardzo ciężki.” Prezydent miasta Gdańsk ma poważne rany serca, przepony oraz jamy brzusznej.

Źródło: niezależna.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij