Świat

Brexit zostanie odwołany? Niespokojne dni w brytyjskim parlamencie. “To będzie katastrofa”

Najbliższe dni mogą nie być za wesołe dla premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media na Wyspach przez brytyjski parlament szykowany jest “pucz” mający opóźnić lub nawet anulować procedurę brexitu.

Atmosfera na Wyspach Brytyjskich z dnia na dzień jest coraz ostrzejsza w związku ze zbliżającym się głosowaniem nad porozumieniem pomiędzy Unią Europejską, a Wielką Brytanią. “Sunday Times” informuje, powołując się na doniesienia wysoko postawionych polityków w rządzie May, iż posłowie Izby Gmin przymierzają się do organizacji “puczu”, mającego na celu opóźnienie, a nawet odwołanie procedury Brexitu. Liderem tego ruchu miałby zostać Dominic Grieve, były prokurator generalny w gabinecie brytyjskiej premier, który jest zwolennikiem przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Głosowanie nad propozycją porozumienia ws. Brexitu ma się odbyć we wtorek, jednak już teraz istnieją poważne wątpliwości dotyczące uzyskania wymaganej większości głosów nad porozumieniem z UE. Oznaczałoby to, że premier May musiałaby w ciągu trzech dni zgłosić nową propozycję w tej sprawie. Szefowa brytyjskiego gabinetu uznała, że ewentualne odrzucenie propozycji łagodnego Brexitu oznaczać będzie “katastrofę oraz niewyobrażalne nadużycie zaufania do brytyjskiej demokracji”.

– Moje przesłanie do parlamentu tego weekendu jest proste: czas zapomnieć o gierkach i uczynić to, co jest słuszne dla naszego kraju – apeluje May

Źródło: wp.pl Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij