Publicystyka

Facebook na ścieżce wojennej z popularnymi stronami. Zamknięto kilka fanpage’ów

Facebook rozpoczyna ponownie walkę z fanpage’ami mającymi łamać standardy portalu. Łącznie zostało usuniętych 16 stron, wśród których znalazły się m.in. Dziennik Narodowy, Pilne 24 czy Drużyna Narodowa.

Decyzja o usunięciu stron jest konsekwencją zachowania ich twórców, a nie publikowanych przez nich treści – tłumaczą w oficjalnym komunikacie pracownicy Facebooka

Wśród portali zamkniętych przez Facebooka znalazły się strony Pilne24, Dziennik Narodowy, Kot Kaczora, Zakazana Prawda czy Drużyna Narodowa. Wspomniane fanpage’e miały na początku powstawać jako nieoficjalne strony popularnych klubów piłkarskich czy marek samochodów albo jako humorystyczne strony ze znanymi memami. Po zyskaniu sporej popularności miały one zmienić swoje przeznaczenie i prezentowane na nich treści, które coraz częściej stawały się bardziej związane z polityką.

Tego rodzaju zachowania nie są dozwolone na Facebooku, ponieważ nie chcemy, aby odbiorcy byli wprowadzani w błąd poprzez zmiany nazw i połączenia stron, które w istotny sposób zmieniają ich temat  – czytamy w komunikacie portalu społecznościowego.

Źródło: Rzeczpospolita Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij