Kraj

Mazurek o spotkaniu szefa PiS z Salvinim: “J.Kaczyński będzie się spotykał z kim zechce”

Jarosław Kaczyński jest szefem zwycięskiej partii, która ma swój rząd; będzie spotykał się z kim zechce – powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek, odnosząc się do planowanego spotkania prezesa PiS z wicepremierem i szefem MSW Włoch Matteo Salvinim. Dodała, że spotkanie “nie ma agendy tematów”.

Salvini, który jest też szefem prawicowej partii Liga, przebywa z wizytą w Warszawie na zaproszenie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. O godz. 15 planowane jest spotkanie włoskiego polityka z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Przed tygodniem włoska “La Repubblica” informując, że podczas wizyty lider Ligi spotka się z Kaczyńskim pisała, że głównym tematem ich rozmów ma być zawarcie porozumienia przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Pytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy to właśnie możliwy sojusz PiS z ugrupowaniem Salviniego, będzie przedmiotem ich rozmów, Mazurek odpowiedziała, że spotkanie “będzie dotyczyło spraw ważnych dla jednej i dla drugiej strony”. “Nie ma agendy tematów; każdy ustala, o czym będzie chciał rozmawiać, o tym będzie rozmawiać” – dodała.

Jak zaznaczyła rzeczniczka PiS, po spotkaniu polityków nie jest planowana wspólna konferencja prasowa, ale “z pewnością” zostanie wydany jakiś komunikat.

Na uwagę jednego z dziennikarzy, że Salvini “brata się z partią Władimira Putina”, “jest eurosceptyczny” i “nie widzi nic złego w aneksji Krymu”, Mazurek zwróciła uwagę, że z Salvinim spotykali się przywódcy innych państw, m.in. Wielkiej Brytanii i Francji.

“Wiadomym jest, że wielkim miłośnikiem, oczywiście w cudzysłowie, Rosji jest (były – PAP) premier Włoch, który opowiadał się za zniesieniem sankcji przeciwko Rosji, a ja panu przypomnę, że wielokrotnie z tymże premierem Włoch Matteo Renzim spotykał się Donald Tusk; wtedy to nie spowodowało tak histerycznych reakcji, jakie dzisiaj mamy w wydaniu niektórych dziennikarzy i opozycji” – mówiła rzeczniczka PiS.

“Jarosław Kaczyński (…) jest szefem zwycięskiej partii, która ma swój rząd i będzie się spotykał z tym, z kim zechce; pan chyba nie oczekuje tego, że Jarosław Kaczyński będzie pytał o zgodę opozycji, z kim ma się spotkać, bo to byłoby śmieszne” – dodała.

Źródło: PAP Autor: Marceli Sommer, Aleksandra Rebelińska
Fot. PAP/Marcin Obara

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij