Kraj

Hojne dary pary prezydenckiej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedmioty już trafiły na licytację

Prezydent Andrzej Duda przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy góralską kurtkę. Akcję wsparła także małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda – na aukcji można wylicytować jej sukienkę z żakietem i zdjęcie pierwszej damy.

Tegoroczny 27. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem “Pomaganie jest dziecinnie proste”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Kancelaria głowy państwa potwierdziła PAP, że prezydent Andrzej Duda przekazał na licytację czarną kurtkę z haftami góralskimi. Dołączył do niej zdjęcie z własnym podpisem. Zostało ono wykonane w październiku ubiegłego roku podczas nieformalnego spotkania w trakcie Szczytu V4 na Węgrzech.

Na aukcji można także wylicytować przekazany przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę komplet – sukienkę kremową w kwiaty i zielony żakiet. Do kompletu dołączone jest zdjęcie z podpisem małżonki prezydenta. Zdjęcie wykonano we wrześniu w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego.

Podczas ubiegłorocznego finału WOŚP zebrano 126 mln 373 tys. 804 zł i 34 gr na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

 

 

Źródło: PAP Autor: Olga Zakolska
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ojciec Taylor Swift miał pobić fotografa

0 0

Zbiegli więźniowie ukradli jacht, zabili jego właścicieli

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij