Kraj

Ależ ostra wypowiedź Glińskiego! Tego się po ministrze kultury nikt nie spodziewał

Piotr Gliński odniósł się dna Twitterze do materiału „Faktów” TVN-u o połączeniu kilku instytucji kulturalnych w jedną. Wicepremiera zdenerwowała sugestia redaktor Justyn Pochanke, która stwierdziła, że Agnieszka Holland i Wojciech Smarzowski działają na Glińskiego jak „płachta na byka”.

– Jakiś funkcjonariusz TVN fantazjuje, że pp. Smarzowski i Holland działają na mnie „jak płachta na byka”. Pani Holland jako płachta ? Że czerwona to się zgodzę … Ale ja jako byk? Mimo wszystko przesada … – napisał minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Sprawa dotyczy planowanego przez ministerstwo kultury połączenia kilu państwowych instytucji w jedną, dużą agencję filmową. Pod jeden zarząd trafić mają: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Studio Filmowe KADR, Studio Filmowe TOR, Studio Filmowe ZEBRA, Studio Miniatur Filmowych i Studio Filmowe KRONIKA.

Materiał dotyczący połączenia tych instytucji przygotował dla TVN-u red. Maciej Knapik. Zapowiedziała go w „Faktach TVN” red. Pochanke.

– Minister Gliński buduje kolosa. Chce połączyć zespoły i studia filmowe w jeden narodowy. Z ludźmi kina pomysłu nie konsultuje, a nazwiska Smarzowski czy Holland działają na ministra jak płachta na byka – powiedziała dziennikarka.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij