Rozrywka

Takiej kontrowersji na gali Złotych Globów nie było dawno. Popularny aktor podziękował szatanowi

Hollywood rozdało nagrody w ramach 76. edycji Złotych Globów. Większych zaskoczeń i sensacji nie było, główne nagrody trafiły w ręce faworytów bukmacherów i dziennikarzy. Być może uroczystość zostałaby dostrzeżona tylko przez branżowe media, gdyby nie kontrowersyjna wypowiedź aktora Christiana Bale’a, dziękującemu za nagrodę… szatanowi.

Popularny brytyjski aktor, znany z takich produkcji jak “Fighter” czy trylogii “Batmana” Christophera Nolana, mógł cieszyć się z prestiżowej nagrody Złotych Globów po raz drugi w swojej karierze. Tym razem otrzymał ją za wcielenie się w rolę byłego wiceprezydenta USA Dicka Cheneya w filmie “Vice”. Walijczyk podziękował za docenienie jego gry aktorskiej oraz wsparcie podczas kręcenia filmu. W pewnym momencie jednak zupełnie zaskoczył wszystkich, gdyż za inspirację podziękował… szatanowi.

Dziękuję szatanowi za to, że dał mi inspirację do tego, jak zagrać tę rolę – powiedział Walijczyk.

Wypowiedź wzbudziła wielkie kontrowersje w amerykańskich mediach społecznościowych. Głos zabrali nawet przedstawiciele kościoła szatana (uznawanego za USA za jedną z religii), którzy podkreślili, iż diabeł jest dla nich symbolem “dumy, wolności oraz indywidualizmu”.

Bale dziękując za “inspirację” miał oczywiście na myśli Cheneya, którego nazwał “szatanem”. Sprowokował swoją wypowiedzią córkę polityka, Liz, która przypomniała artykuł sprzed kilku lat o zatrzymaniu aktora w związku z napaścią na matkę i siostrę.

– Do tego też pewnie zainspirował go szatan – napisała kobieta. 

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot. PAP/EPA/HFPA / HANDOUT

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij