Sport

Kolejna “Polska Noc” w NBA

“Polska Noc” w NBA odbywająca się z inicjatywy koszykarza Marcina Gortata zgromadziła ok. 1500 Polaków – poinformowało PAP Biuro Programu “Niepodległa”. Gortat jest wspaniałym ambasadorem Polski i polskiej kultury poza granicami kraju – podkreślił dyrektor Biura “Niepodległa” Jan Kowalski.

Polską kulturę przybliżano Amerykanom już po raz ósmy, a po raz pierwszy w Los Angeles. “Polska Noc” w NBA odbyła się przy okazji spotkania Los Angeles Clippers z Orlando Magic, których drużyna Gortata pokonała 106:96.

Biuro Programu “Niepodległa” podkreśla, że Polish Heritage Night, poświęcona po raz drugi stuleciu odzyskania niepodległości, była “wyjątkowa dla tysięcy gości drużyny Los Angeles Clippers”. Poinformowano, że Polacy w Los Angeles ustroili trybuny Staples Center biało-czerwonymi barwami.

“Marcin Gortat jest wspaniałym ambasadorem Polski i polskiej kultury poza granicami kraju. Jego sukces w NBA i jednocześnie silne przywiązanie do polskich korzeni powoduje, że dobrze mówi i troszczy się o promowanie Polski w Stanach Zjednoczonych” – powiedział w Los Angeles Kowalski.

“Mamy nadzieję uda nam się wspólnie zorganizować jeszcze kilka tak spektakularnych wydarzeń” – dodał.

W trakcie meczu m.in. uhonorowano polskich weteranów wojennych. Gortat zaprosił na wydarzenie przedstawicieli świata kultury i sportu, m.in. wokalistkę Edytę Górniak, aktorkę Agnieszkę Włodarczyk, lekkoatletę Konrada Bukowieckiego, boksera Andrzeja Fonfarę.

W przerwie spotkania na parkiecie zaprezentowały się cheerleaderki z Gdyni. Wielu kibiców na trybunach Staples Center oglądało mecz w biało-czerwonych szalikach. Konkursy dla publiczności i wyrzucane w trybuny gadżety miały polskie akcenty.

Partnerami wydarzenia byli Konsul Generalny w LA, “Niepodległa” i Polska Fundacja Narodowa. Organizatorem fundacja Marcina Gortata MG13.

 

Źródło: PAP Autor: Katarzyna Krzykowska
Fot. Facebook.com/Marcin Gortat

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij