Publicystyka

Były minister w rządzie Tuska uderza w rodzinę Cenckiewicza. Celna odpowiedź ze strony historyka

Jacek Vincent Rostowski, były minister finansów w rządzie Donalda Tuska, za pośrednictwem Twittera chciał uderzyć w Sławomira Cenckiewicza, przypominając o przeszłości jego dziadka. Polityk zapomniał jednak o kilku istotnych faktach i sam otrzymał celną ripostę ze strony gdańskiego historyka.

– Setna rocznica urodzin Mieczysława Cenckiewicza. Kim był dziadek prześladowcy Wałęsy? – czytamy we wpisie Rostowskiego, który załączył do tweeta artykuł portalu wSsieci24, w którym czytamy o przeszłości dziadka gdańskiego historyka, członka Komunistycznej Partii Polski oraz tajnych służb PRL.

Były szef resortu finansów najwidoczniej jednak nie posiada wiedzy, iż pierwszą osobą, która ujawniła komunistyczną przeszłość Mieczysława Cenckiewicza był jego wnuk. Sam historyk zainteresował się wpisem polityka, odpowiadając iż nie ma nic przeciwko “lustracji wszystkich dziadków, ojców i matek posłów PO”.

– Ale jak to zrobić bez IPN który chcecie zlikwidować? – pyta ironicznie Cenckiewicz.

Źródło: Twitter/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij