Publicystyka

LGBT rozgrzane do czerwoności. Tą akcją poznańskie MPK podpadło lewackim środowiskom

Lewicowe środowiska w Poznaniu, w tym tamtejsze LGBT, zostało mocno wyprowadzone z równowagi. Wszystko za sprawą nowej akcji w miejskich autobusach stolicy Wielkopolski, gdzie na plakatach zostały zawarte cytaty kardynała Stefana Wyszyńskiego.

„Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody”. „Mów zawsze życzliwie o drugich – nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi” – te, oraz wiele innych cytatów prymasa tysiąclecia, można znaleźć na plakatach fundacji “Nasze Dzieci” oraz tygodnika “Miłujcie się”, które zostały rozwieszone w poznańskich autobusach.

Okazuje się, że nie wszyscy zrozumieli i zastosowali się do rad, które swego czasu wygłosił słynny duchowny. Akcja przede wszystkim nie przypadła do gustu środowiskom LGBT, które zaczynają skarżyć się na całą akcją. Zapominając zupełnie o marszach środowisk homoseksualnych czy “tęczowych piątkach”, członkowie lewicowych ugrupować zaczynają grzmieć o “religijnym zakłócaniu porządku publicznego” oraz “indoktrynacji”.

Miejsce religii jest w kościołach. Obraża to moje i nie tylko moje uczucia ateistyczne –  grzmią członkinie kobiecych organizacji, które niejednokrotnie nie potrafiły nawet w świątyniach katolickich uszanować czyichś uczuć religijnych, przychodząc półnago i robiąc sobie z Eucharystii swój mierny stand-up.

Na ich problemy odpowiedziała rzecznik poznańskiego MPK, Iwona Gajdzińska. Kobieta słusznie uznała, że nie ma sensu przyrównywania chorągiewek z tęczowymi flagami, które są jednoznacznie przeznaczone i kojarzone ze środowiskiem LGBT, z dekalogiem który formułuje uniwersalne zasady bycia dobrym człowiekiem. Rzeczniczka przypomina, że nauki płynące z Bożych przykazań oraz słów kard. Wyszyńskiego mogą dotyczyć każdego, niezależnie od rasy, płci, orientacji seksualnej czy wyznania lub jego braku.

Życzmy sobie, żeby te jego wskazówki, wszyscy ludzie stosowali w swoim życiu, a świat będzie na pewno lepszy

Źródło: niezależna.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij