Publicystyka

Tak były szef radiokomitetu żegnał Kiszczaka. “Wyniosłem jak najlepsze wrażenie z naszych nielicznych kontaktów”

Sławomir Cenckiewicz publikuje kolejne materiały, jakie udało mu się uzyskać z tajnego archiwum Czesława Kiszczaka w Hoover Institution. Tym razem światło dzienne ujrzał list byłego przewodniczącego komitetu ds. radia i telewizji Andrzej Drawicz.

Były TW kierujący TVP żegna ministra Kiszczaka, ale obiecuje otwartą antenę telewizyjną i radiową! Geneza III RP jest bardziej banalna niż się czasem nam wydaje… pisze gdański historyk na Twitterze.

W samym liście czytamy, jak bardzo Drawicz ubolewa nad faktem odejścia z życia politycznego komunistycznego generała.  Przewodniczący komitetu ds. radia i telewizji w latach 1989-1991 przekazał wyrazy szacunki”za godną postawę w niezwykle trudnym momencie historycznym”.

Nie do mnie należy ocena Pańskich dokonań, chciałbym jedynie podkreślić, że wyniosłem jak najlepsze wrażenie z naszych nielicznych kontaktów – czytamy w liście

Na sam koniec Drawicz zapewnił Kiszczakowi, że jego zmiany w życiu politycznym nie wpłyną na jego traktowanie w mediach. Zgodnie z jego słowami PRL-owski wojskowy “zawsze będzie mile widzianym gościem” za kadencji Drawicza.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij