Kraj

Scheuring-Wielgus zostanie ukarana? Pawłowicz odpowiada na obraźliwy wpis posłanki “To lewackie chamstwo zgłoszę”

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości prof. Krystyna Pawłowicz zamierza złożyć wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus. Partyjna koleżanka Ryszarda Petru naraziła się obraźliwym wpisem na temat premiera Mateusza Morawieckiego.

Projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej od samego początku wzbudzał wiele kontrowersji. Akt prawny miał za zadanie zmienić dotychczasową ustawę o “przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie”, na ustawę zwalczającą “przemoc domową”. Kontrowersje budziły jednak nie zmiany w nazewnictwie, ale zapisy dotyczące kwestii proceduralnych tzw. Niebieskiej Karty. Komentatorzy mówili o zmieniającej się definicji ofiary przemocy, którą będzie osoba doświadczająca powtarzającego się pobicia, a nie jak dotychczas jednorazowego przypadku agresywnego zachowania partnera.

Ostatecznie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wycofanie projektu ustawy, która ponownie trafi do jej wnioskodawców w celu wyeliminowania wszelkich zapisów spornych. Jak podkreślił szef polskiego rządu “przeciwdziałanie przemocy domowej jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości”. Interwencja premiera nie pozostała jednak bez echa, a na komentarz w tej sprawie zdecydowała się Joanna Scheuring-Wielgus.

– Tak Pan premier nie wiedział, że taki gniot (zresztą nie pierwszy) wychodzi z Pana rządu? – zapytała posłanka partii TERAZ! – Pan jest dzbanem czy premierem RP? Wstyd powiedzieć to mało.

To właśnie po tym wpisie Krystyna Pawłowicz zapowiedziała, iż ” chamstwo lewackie zgłosi do sejmowej Komisji Etyki”.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij