Kraj

Premier Mateusz Morawiecki: “Każdy akt przemocy domowej musi być traktowany stanowczo i jednoznacznie”

Każdy akt przemocy domowej – ten “jednorazowy”, i ten powtarzający się – musi być traktowany stanowczo i jednoznacznie – podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki. Około południa projekt ustawy dotyczący przemocy domowej został usunięty ze strony Rządowego Centrum Legislacji.

“Każdy akt przemocy domowej – ten “jednorazowy”, i ten powtarzający się – musi być traktowany stanowczo i jednoznacznie. Ofiary są często zastraszane, dlatego Niebieska Karta ma bronić praw osoby, której dotknęła krzywda. Ofiary przemocy muszą czuć, że państwo stoi po ich stronie” – napisał na Twitterze szef rządu, odnosząc się do projektu zmian w ustawie o przemocy domowej.

Proponowane przez MRPiPS zmiany zakładały m.in. zastąpienie definicji “członka rodziny” poprzez wprowadzenie “osoby doznającej przemocy domowej” oraz “sprawcy przemocy domowej”. Z projektu wynikało, że sprawcą przemocy domowej nie jest osoba, która jednorazowo dopuściła się przemocy.

Projekt przygotowany przez resort rodziny został w środę około południa usunięty ze strony Rządowego Centrum Legislacji.

Źródło: PAP Autor: Karolina Kropiwiec
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij