Kraj

Nowacka: 6 stycznia ogłosimy projekt dotyczący rozdziału Kościoła od państwa

6 stycznia ogłosimy projekt dotyczący rozdziału Kościoła od państwa – poinformowała w środę liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. Jej zdaniem, polskie społeczeństwo coraz częściej mówi o rozdziale Kościoła od państwa, chce m.in. “wyprowadzenia” religii ze szkół.

Nowacka poinformowała w środę w radiu RMF FM, że Inicjatywa Polska w najbliższą niedzielę 6 stycznia przedstawi projekt dotyczący rozdziału Kościoła od państwa. “To jest projekt, który pokażemy w najbliższą niedzielę o godz. 12., wtedy będzie konferencja prasowa” – podkreśliła.

Jak dodała, Inicjatywa Polska współpracuje w tym obszarze z Nowoczesną, która – według niej – “też jest bardzo zainteresowana rozdziałem Kościoła od państwa”.

Zdaniem Nowackiej, polskie społeczeństwo coraz częściej mówi o rozdziale Kościoła od państwa. “(Społeczeństwo) chce uciąć finansowanie kościoła, chce wyprowadzenia religii ze szkół lub jej niefinansowania. I to są coraz głośniejsze postulaty” – przekonywała liderka Inicjatywy Polska.

Źródło: PAP Autor: Edyta Roś
Fot. wikimedia commons/CC3.0/Adrian Grycuk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij