Publicystyka

Miały być przeprosiny, jest kolejny “żart” Owsiaka. Pawłowicz publikuje “życzenia” od założyciela WOŚP

Jerzy Owsiak od listopada 2018 jest zobowiązany do opublikowania przeprosin dla Krystyny Pawłowicz z powodu jego skandalicznych żartów na temat posłanki Prawa i Sprawiedliwości. “Poczucie humoru” nie opuszcza jednak założyciela WOŚP, który zamiast przeprosin wykorzystał sytuację do kolejnych dowcipów z polityk.

Przypomnijmy – zgodnie z wyrokiem sądu okręgowego w Warszawie mężczyzna został zobowiązany do przeproszenia posłanki Krystyny Pawłowicz za naruszenie jej dóbr osobistych. Powodem sporu były żarty na temat profesor, w których m.in. szef WOŚP prosił o rozszyfrowanie skrótu “RWKPWK” w internetowym konkursie. Najprawdopodobniej odnosił się on do wulgarnej nazwy jednego z fanpage’ów przeciwnych Krystynie Pawłowicz.  Pomimo, iż sądowe orzeczenie zapadło w listopadzie minionego roku, posłanka PiS do tej pory nie otrzymała przeprosin.

Za to otrzymała od Jerzego Owsiaka życzenia noworoczne. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie parę szczegółów, jakie znalazły się w owym piśmie. Przede wszystkim list został nadany kobiecie o imieniu… Krystyna Pawelska. Kolejny żart z posłanki Prawa i Sprawiedliwości czy może zwykła pomyłka przy adresowaniu przesyłki do kobiety o tym samym imieniu i dosyć podobnym nazwisku? Zresztą sama treść życzeń jest trzymana w dość “żartobliwy” sposób. W końcu czy ktoś spotkał się kiedykolwiek z życzeniami pokroju “wytrwałości z pokonywaniem wszelkich fochów”? Nawet składane w najbliższym gronie wydawałyby się co najmniej dziwne. “Unikanie stanów podwyższonego ryzyka” czy “życie w zgodzie ze wszystkimi istotami oraz Matką Ziemią”, wydają się też być elementami kpiącymi aniżeli szczerymi życzeniami. Dość wspomnieć o cytacie “pompowania uśmiechu i optymizmu przegryzionego zdrowym jedzeniem”. Czyżby odniesienie do często męczonego zdjęcia Krystyny Pawłowicz jedzącej sałatkę w Sejmie, tak jakby była dosłownie jedyną posłanką, która cokolwiek zjadła w niższej izbie parlamentu.

Posłanka PiS odesłała pismo. Powód? Nieznany adresat oraz nieznane święto.

Źródło: Twitter/ niezależna Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij