Publicystyka

Co na to totalna opozycja? Ich autorytet na liście… najgorszych incydentów antysemickich

“Najgorsze incydenty antysemickie” – jest to coroczna lista publikowana przez Centrum Szymona Wiesenthala (SWC), w której zawarte są najgorsze przypadki antysemityzmu minionego roku. W tym roku w raporcie znalazło się miejsce dla artysty, który kilka miesięcy temu dał się rozpoznać jako przeciwnik polskiego rządu.

Pierwsze miejsce w niechlubnym rankingu zajął Robert Bowers, 46-letni mieszkaniec Baldwin, który w październiku krwawej masakry w jednej z pittsburskich synagog. Działania zdeklarowanego neonazisty doprowadziły do śmierci 11 osób. Tuż za nim na drugiej pozycji uplasował się lider afroamerykańskiego ruchu seperatystyczno-religijnego Louis Farrakha. Radykalny islamista zasłynął ze swojego przemówienia,  w którym porównał Żydów do termitów. Trzecie miejsce przypadło amerykańskim kampusom (m.in. Uniwersytet Columbia, Uniwersytet Kalifornijski), gdzie ma dochodzić do coraz częstszych przypadków nienawiści wobec Żydów o czym mają świadczyć np. swastyki oraz antysemickie graffiti na murach.

Tuż za “podium” znalazł się lider brytyjskiej… Partii Pracy. Jeremy Corbyn naraził się swoim wielkim poparciem dla Palestyńczyków w ich walce o autonomie państwa. Piąta pozycja przypadła natomiast Agendzie Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim  (UNRWA), której bliskie związki z Hamasem nie przypadły do gustu Izraelitów.

Szóste miejsce zajął portal Airbnb, który oferuje krótkoterminowy wynajem mieszkań i apartamentów. Jak zauważyli pracownicy SWC właściciele firmy wycofali swoją działalność z terenów izraelskich osiedli znajdujących się w Autonomii Palestyńskiej. Podobne ruchy nie zostały przeprowadzone w innych miejscach sporu. Tuż za nimi zostawiono niemiecki GSL Bank, który blisko współpracuje z organizacją odpowiedzialną za prowadzenie izraelskiego bojkotu. Na ósmym miejscu uplasowała się Gayle Harris, obejmująca funkcję biskupa Kościoła Episkopalnego w USA, która miała wymyślić historię o napaści izraelskich żołnierzy na palestyńskie dzieci. Przedostatnia pozycja należy do Szpitala Uniwersyteckiego Karolina, któremu zarzuca się dyskryminację żydowskich lekarzy.

Najciekawsza jest jednak ostatnia pozycja, na której został sklasyfikowany… Roger Waters. Lider zespołu Pink Floyds w Polsce jest kojarzony jako przeciwnik polskiego rządu. Na jednym ze swoich koncertów nawoływał do stawiania oporu przeciwko takim politykom jak Jarosław Kaczyński czy Victor Orban. Co ciekawe, przeciwnik rzekomo autorytarnych przywódców Polski oraz Węgier jest wielkim zwolennikiem Władymira Putina. Jednak ranking SC zarzuca mu zupełnie inną rzecz. Muzyk znalazł się na liście ze względu na swoje wielkie poparcie dla antyizraelskiego ruchu BDS.

-Antysemita, który chce mówić Żydom, czym jest antysemityzm – można przeczytać w raporcie SWC

Źródło: niezależna.pl Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij