Publicystyka

Profesor Staniszkis ostro atakuje PiS i premiera Morawieckiego: Kaczyński niszczy ludzi

Prof. Jadwiga Staniszkis w ciągu kilku lat wykonała potężną woltę ideologiczną. Kiedyś jedna z największych orędowniczek “dobrej zmiany” i polityki prezesa Jarosława Kaczyńskiego, dziś żarliwie atakuje PiS. Pod szczególnym ostrzałem profesor jest premier Mateusz Morawiecki. Staniszkis zaatakowała premiera na antenie programu  “Tłit” w telewizji WP TV prof. Jadwiga Staniszkis.

– To był rok niszczący, demoralizujący. Jedną ze zdemoralizowanych osób jest sam Mateusz Morawiecki – powiedziała w programie lewicowej telewizji.

Za powód takiego stanu rzeczy Staniszkis uznała… charakter jego ojca, jednego z najodważniejszych opozycjonistów schyłkowego okresu PRL.

– On został zdemoralizowany, jego ambicje, jego niezdolność do buntu – stwierdziła socjolog. – Znałam jeszcze w czasach “Solidarności” jego ojca, byłam nawet u nich w domu i myślę, że taki trochę hipisowaty ojciec zabija w dziecku zdolność buntu. On nie ma szans na wykorzystanie swoich kompetencji. Pokazuje tylko te językowe, ale nie ma dostatecznie silnego charakteru, żeby odejść albo powiedzieć nie – tłumaczyła prof. Staniszkis.

Niegdysiejsza wielka zwolenniczka i admiratorka poczynań Jarosława Kaczyńskiego, także i prezesa PiS obarcza winą za postawę premiera.

– To nie PiS, to sam Jarosław Kaczyński zmienił Morawieckiego. Moim zdaniem Kaczyński niszczy ludzi – stwierdziła, zaznaczając, że tragedia smoleńska zmieniła prezesa PiS i sprawiła, że partia “stała się dla niego całą rodziną”.

Źródło: stefczyk.info/wpTV Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij