Kraj

“Internetowy troll” rzecznikiem prezydenta Warszawy. “Wygrał konkurs”

Dziennikarz Kamil Dąbrowa wygrał konkurs na zastępcę dyrektora Biura Marketingu Miasta. Według mediów były dyrektor radiowej Jedynki będzie pełnił obowiązki rzecznika prasowego ratusza.

Poprzednim rzecznikiem warszawskiego ratusza był Bartosz Milczarczyk, który zrezygnował z tej funkcji w połowie grudnia.

Dąbrowa poinformował w rozmowie z portalem “Press”, że obowiązki obejmie od stycznia 2019 roku. Jako rzecznik ma zajmować się m.in. kształtowaniem wizerunku urzędu miasta i nadzorowaniem prac jego wydziału prasowego.

22 listopada na prezydenta Warszawy zaprzysiężony został Rafał Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał wybory prezydenckie w Warszawie w pierwszej turze. Otrzymał 56,67 proc. głosów i pokonał kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego, który otrzymał 28,53 proc.

Patryk Jaki odniósł się do informacji na temat powołania Dąbrowy na portalu społecznościowym. “R. Trzaskowski powołał na rzecznika internetowego trolla, który podawał spreparowane zdjęcia, w dodatku udawał dziennikarza. Gratulacje” – napisał na Twitterze Jaki.

Chodzi o zdjęcie, którym Dąbrowa opatrzył wpis na Twitterze z 20 listopada dotyczący wyborczej porażki kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij