Kraj

Prognoza pogody na 24 i 25 grudnia

Jak podaje IMGW, prawie całą Europę będą obejmowały niże, jedynie Europa Zachodnia i częściowo Środkowa będzie w zasięgu wyżów znad Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Polska będzie na skraju niżu znad Wielkiej Brytanii, tylko początkowo na wschodzie zaznaczy się wpływ zatoki niżowej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm, miejscami na południu kraju o 5 cm. Temperatura maksymalna od -3 st. na Suwalszczyźnie do 2 st. miejscami na zachodzie, południu i nad morzem oraz 3 st. na Opolszczyźnie. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, jedynie na ranem na krańcach zachodnich deszczu ze śniegiem i deszczu. Na obszarach podgórskich przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Na Kaszubach miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów i osadzające szadź. Temperatura minimalna od -5 st., -4 st. na północnym wschodzie do 0 st., 1 st. na północnym zachodzie. Na zachodzie kraju w nocy stopniowy wzrost temperatury. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. We wschodniej połowie kraju opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i deszczu. Miejscami w centrum i na południu prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, a w Sudetach o 8 cm. Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. na wschodzie do 4 st., 5 st. na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, nad morzem i na zachodzie porywisty, zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Uwaga!!! Oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij