Świat

Dzieci rosyjskich urzędników pojechały na wycieczkę za pieniądze fundacji charytatywnej

Wśród 50 dzieci z miasta Klińce, które w marcu tego roku wyjechały do Turcji za pieniądze fundacji charytatywnej, większość stanowiły dzieci urzędników – ujawniły rosyjskie media.

Ujawniony przez gazetę “Brianskije Nowosti” skandal stał się w niedzielę jednym z głównych tematów w rosyjskich mediach.

Władzom miasta Klińce w obwodzie briańskim na zachodzie Rosji zarzucono, że pod pretekstem wsparcia dla chorych i potrzebujących dzieci wysłały na tygodniową wycieczkę dzieci urzędników, w tym córkę burmistrza. Sprawa była badana przez prokuraturę, która ustaliła, że mieszkańcy miasta nie byli poinformowani o przedsięwzięciu.

Sponsorem wyjazdu była fundacja im. Andrieja Karłowa, zamordowanego w 2016 r. rosyjskiego ambasadora w Turcji. Jednym z punktów programu w czasie pobytu w Turcji było nadanie imienia Karłowa ulicy w mieście Demre.

Fundacja powstała w 2017 r., a jej celem jest pomoc dzieciom ciężko chorym lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej – napisał portal niezależnej internetowej telewizji Dożd.

W rozmowie z dziennikarzami “Bryansk Today” miejscy urzędnicy przekonywali, że dzieci urzędników to też “dzieci miasta Klińce”, a do Turcji pojechali najlepsi uczniowie i sportowcy.

Jak poinformowała agencja państwowa TASS, lokalne struktury rządzącej w Rosji partii Jedna Rosja zapowiedziały już zbadanie sprawy, a gubernator ocenił w rozmowie z radiem Kommiersant FM, że doszło do “naruszenia norm moralnych, za co burmistrzowi grozi kara, włącznie ze zwolnieniem ze stanowiska”.

 

 

Źródło: PAP Autor: Justyna Prus
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij