Świat

Wstrząsające relacje świadków ocalałych w pożarach na greckim wybrzeżu. Czy przyczyną były celowe podpalenia?

Badamy okoliczności tragicznych pożarów na greckim wybrzeżu, w wyniku których życie straciło 100 osób, a setki zostało rannych. Tylko u nas – Polak, który w kataklizmie stracił żonę i 9-letniego syna.

Ekipa „Magazynu śledczego Anity Gargas” towarzyszyła zrozpaczonemu mężczyźnie w trudnym powrocie na miejsce tragedii. Czy udało mu się lepiej poznać okoliczności śmierci najbliższych? Co naprawdę wydarzyło się na łodzi, w której schronienia szukały ofiary? Czy przyczyną pojawienia się ognia mogły być celowe podpalenia?

Dlaczego, mimo prawie pięciomiesięcznego śledztwa w sprawie nadal jest więcej znaków zapytania niż odpowiedzi? Czy gdyby greckie władze i służby ratunkowe działały profesjonalnie można było uniknąć chaosu oraz paniki, a w efekcie dramatu na tak wielką skalę?

Cztery miesiące po porażającej tragedii – wstrząsające relacje świadków i ocalałych z pożarów w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:20 w TVP1.

 

zwiastun:

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij