Publicystyka

Krystyna Pawłowicz ma dość! “Nie zmuszajcie mnie bym szybko wyzdrowiała”. Co wyprowadziło posłankę z równowagi?

Cały czas nie milkną echa od ostatnich wpisów prof. Krystyny Pawłowicz, która zapowiedziała odejście od polityki po wygaśnięciu mandatu poselskiego oraz ograniczenie swojej aktywności politycznej. Jej decyzja spotkała się z różnorakimi reakcjami, także ze strony opozycji, która zaczęła snuć przeróżne teorie na temat odejścia Pawłowicz. Sama zainteresowana postanowiła im wszystkim odpowiedź. Jak zawsze w mocny sposób.

Kilka dni temu posłanka PiS złożyła życzenia bożonarodzeniowe na Twitterze. W odpowiedzi otrzymała wiele życzeń od swoich fanów, którzy chcieli, aby posłanka nadal miała wiele sił na aktywny udział w polityce. Pawłowicz jednak zaskoczyła wszystkich, kilkukrotnie odpowiadając, że po wygaśnięciu mandatu poselskiego zamierza zakończyć swoją karierę polityczną. Swoją decyzję tłumaczyła wiekiem oraz stanem zdrowia.

Po oświadczeniu posłanki PiS w sieci zawrzało.Fani Pawłowicz nie kryli smutku z powodu jej decyzji, z kolei część dziennikarzy oraz posłów opozycji zaczęła snuć przeróżne teorie na temat odejścia profesor z aktywnej polityki. Pojawiały się głosy, że partia celowo “chowa” Pawłowicz lub ją wyrzuca m.in. za jej ostatnie słowa skierowane do premiera Morawieckiego podczas debaty nad udzieleniem rządowi wotum zaufania. Niejednokrotnie sugerowano też konflikt pomiędzy pomiędzy Pawłowicz, a Kaczyńskim.

Do sprawy odniosła się jednak sama zainteresowała, która ucięła wszelkie spekulacje dementując plotki o działaniach partii na jej niekorzyść. Zwróciła się też do twórców tych teorii, aby pilnowali “własnego nosa”i nie zmuszali jej do “szybkiego powrotu do zdrowia”.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij