Kraj

“Gigantyczny skandal na sesji Rady Miasta”. Opozycyjni radni: “To standardy białoruskie”

Radni PiS ws. Rady Miasta nt. bonifikaty: skandal, opozycja nie może zabrać głosu 20.12. Warszawa (PAP) – Gigantyczny skandal na sesji Rady Miasta – ocenił radny PiS Sebastian Kaleta przebieg sesji Rady Miasta ws. bonifikaty. Dodał, że wbrew statutowi radni opozycji nie mają możliwość zabrania głosu w sprawie.

“Gigantyczny skandal na sesji Rady Miasta. Na mównicę wszedł @trzaskowski, radni opozycji zgłosili się do głosu, a Przewodnicząca bez mrugnięcia okiem wbrew statutowi odebrała jakąkolwiek możliwość zabrania głosu w sprawie” – napisał na Twitterze Kaleta.

Przebieg Rady Miasta skomentował także inny radny PiS Jacek Ozdoba. “Na Radzie Warszawy wprowadzono standardy białoruskie. PO uniemożliwia dyskusję w sprawie bonifikaty. Skandal!” – napisał na swoim koncie twitterowym. Jak zauważył jest to pierwsza merytoryczna sesja z udziałem prezydenta Trzaskowskiego.”PO w sprawie bonifikaty uniemożliwia dyskusję. Żenujące” – ocenił.

 

Oliwer Kubicki zapytał natomiast na Twitterze, czy tak będzie rządzić PO. “Gigantyczny skandal!” – napisał. “Łamiąc prawo zamyka się dyskusję na Radzie m.st. Warszawy. Bez możliwości zgłoszenia wniosku przeciw” – podkreślił Kubicki. “Najpierw sięgnęli do portfeli warszawiaków, dziś chcą kneblować opozycję. Oni mają czelność krzyczeć “demokracja” – podsumował.

Radni PiS w taki sposób komentowali w czasie przerwy przebieg sesji Rady Miasta ws. bonifikaty.

W czwartek, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta przegłosowano przywrócenie 98-proc. bonifikaty opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności dla gruntów położonych na terenach należących do miasta (w przypadku gruntów, których właścicielem jest Skarb Państwa, wysokość bonifikaty została ustawowo ustalona na 60 proc.).

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij