Publicystyka

Juncker ponownie bohaterem internautów! Kolejne, zabawne wpadki z udziałem szefa KE biją rekordy popularności

Jean Claude-Juncker nie ma łatwego życia. Luksemburski polityk praktycznie co chwila zalicza jakąś “zabawną wpadkę”, która odbija się szerokim echem wśród internautów. Tym razem przewodniczący Komisji Europejskiej potknął się oraz wywrócił na schodach. Do sprawy odnieśli się nawet unijni urzędnicy, którzy przedstawili zaskakujące wytłumaczenie.

W stolicy Austrii odbyło się specjalne spotkanie przedstawicieli unijnych państw z  przedstawicielami afrykańskich krajów. Większą uwagę, niż treść rozmów, zwróciło zdarzenie z udziałem szefa Komisji Europejskiej. Do sieci trafiło zdjęcie, które może sugerować, iż polityk potknął się i wywrócił na schodach. Na innych materiał widać, jak Jean-Claude Juncker potrzebuje pomocy dwójki osób, aby wspiąć się po schodach albo “czule” wita się z innymi politykami.

Fotografie czasami kłamią, tak było w tym przypadku  – tłumaczy rzeczniczka KE Mina Andreewa, która twierdzi, iż luksemburski polityk ma odczuwać lekki dyskomfort podczas chodzenia, związany z wypadkiem samochodowym z 1989 roku.

Jednak w takie tłumaczenie nie wierzy większość internautów, którzy kolejny raz zarzucają Junckerowi problemy z alkoholem. Nawet brytyjski dziennik Daily Mail określił unijnego urzędnika mianem “Jean- Claude Druncker” (gra słów pomiędzy nazwiskiem luksemburczyka oraz słowem drunk z ang. pijany). To nie pierwszy tego typu przypadek z udziałem europejskiego komisarza. W lipcu sporą popularność zyskało nagranie, na którym został ujęty słynny “chwiejny krok” Junckera, tłumaczony przez pracowników UE “bardzo bolesnym atakiem rwy kulszowej”. Natomiast kilka dni temu rozpowszechniono film ze spotkania unijnych przywódców, gdzie Juncker “rozczochrał” włosy unijnej urzędniczki.

Źródło: Europa Today Italia/ Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij