Kraj

Będą przyspieszone wybory parlamentarne? Lubnauer komentuje pełna nadziei. “Mamy szansę szybciej wygrać z PiS”

Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Polsat News skomentowała doniesienia “Gazety Wyborczej” odnośnie przeprowadzanie przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Szefowa Nowoczesnej uznała, iż taka wiadomość, przy jej potwierdzeniu w rzeczywistości, przyniosłaby sporo korzyści.

“Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł, zgodnie z którym Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro miał namawiać Jarosława Kaczyńskiego do przeprowadzenia przyspieszonych wyborów  w marcu. Wniosek Prokuratora Generalnego, zdaniem “Wyborczej”, ma zostać rozpatrzony 16 stycznia.

Choć doniesienia redakcji z ul. Czerskiej zostały zdementowane przez rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek, informacja wzbudziła sporą konsternację w mediach.  Do tej kwestii odniosła się również Katarzyna Lubnauer. Zdaniem liderki Nowoczesnej taka idea ma “pewne zalety”.

Pierwszą zaletą jest to, że wcześniej jesteśmy w stanie wygrać z PiS, na co bardzo wielu Polaków czeka. Może również zwiększyć dynamikę takich rozmów o współpracy  – mówiła polityk

Przewodnicząca opozycyjnej partii twierdziła, że jej ugrupowanie jest na etapie rozmów o współpracy z SLD, PSL oraz Unią Europejskich Demokratów. Jak sama przyznała, nie ma obecnie sensu, aby Nowoczesna podeszła sama do najbliższych wyborów. Lubnauer przyznała, że bardziej sensowne jest ma w tej chwili “budowanie w tym momencie współpracy i koalicji”.

Źródło: Polsat News Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij