Publicystyka

To nie żart! Absurdalny pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej. Chcą uczcić demonstracje KOD-u… specjalną ekspozycją w muzeum

Niecodzienna interpelacja została wniesiona do warszawskiego ratusza.Radni klubu Koalicji Obywatelskiej chcą “oddać cześć” i “upamiętnić” antyrządowe protesty opozycji, które miałyby stanowić ekspozycję w jednym ze stołecznych muzeów.  Czy już wkrótce będziemy mogli w Warszawie “podziewać” figury woskowe Mateusza Kijowskiego, Magdaleny Klim czy leżącego Wojciecha Diduszki?

Pomysł wydaje się bardzo absurdalny i brzmi jak jakiś żart osób, które chcą ośmieszyć totalną opozycję. Ale to prawda potwierdzona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej miasta stołecznego Warszawa. Wniosek wpłynął 13 grudnia za pośrednictwem radnego KO mecenasa Jarosława Kaczyńskiego. Jak opozycyjni radni argumentują swój pomysł? “Czynnym udziałem Polek i Polaków w antyrządowych demonstracjach”, podczas których obywatele protestują w obronie “najważniejszych wartości” oraz stołecznym charakterem demonstracji. Poza tym w okresie 3 lat antyPiS-owskich protestów miało powstać wiele nieformalnych ugrupowań oraz stowarzyszeń nazywanych mianem “opozycji ulicznej”. Owa opozycja miała w tym czasie być odpowiedzialna  za wiele transparentów, vlepek, koszulek czy banerów takich jak np. słynne, charakterystyczne hasło “Konstytucja”, które stale wpisały się w daną wspólnotę.

Dlatego też wnosimy do Pana Prezydenta o podjęcie działań zmierzających do dokumentowania i prezentacji działań opozycji ulicznej, poprzez stworzenie m.in. stałego programu badawczego jej dokonań oraz wzbogacenie ekspozycji jednego z warszawskich muzeów o stałą wystawę poświęconą tej tematyce – czytamy w interpelacji

Co by miało się znaleźć w takich “Muzeum KOD-u”? Figury woskowe Mateusza Kijowskiego czy Magdaleny Klim, które Obywatele RP mogliby ubierać spokojnie w koszulki z napisem “Konstytucja”? A może inscenizacja słynnego już upadku Wojciecha Diduszki na ulicę? Na szczęście z pomocą przyszli internauci.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij