Kraj

Temu politykowi Polacy nie ufają najbardziej. Mają dość jego wykrętów?

CBOS udostępniło najnowsze wyniki sondażu, badającego zaufanie społeczeństwa do czołowych polityków w kraju. Liderami w tym zestawieniu pozostają Andrzej Duda oraz Mateusz Morawiecki. Pozycję numer “jeden” ma również Grzegorz Schetyna… ale po niechlubnej stronie rankingu.

Zgodnie z najnowszym sondażem CBOS przeprowadzonym pomiędzy 29 listopada, a 9 grudnia, jedynie prezydent oraz premier cieszyli się zaufanie powyżej połowy badanych. Andrzej Duda może pochwalić się wynikiem 62% zaufania, natomiast Mateuszowi Morawieckiemu zaufało ok. 55% badanych. Bardzo dobrymi wynikami mogą pochwalić się także prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz wicepremier Beata Szydło,  a także Paweł Kukiz, którzy uzyskali ponad 40% zaufania.

Zupełnie inne nastroje mogą panować w obozie opozycji, który nie cieszy się zbytnią ufnością wśród badanych. Najwyższym wynikiem może pochwalić się Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL uzyskał wynik 27% i jest jedynym politykiem opozycyjnym, ujętym w zestawieniu, który cieszy się większym zaufaniem, niż jego brakiem. Problem szefa ludowców polega jednak na sporym braku rozpoznawalności (aż 33%).

Znacznie gorsze wyniki mają natomiast Ryszard Petru oraz Grzegorz Schetyna, w przypadku których próg braku zaufania przekroczył wynik 40%. Liderowi PO nie ufa aż 46 % badanych, natomiast szefowi TERAZ! 44%. Porównywalny wynik w tym względzie posiada Jarosław Kaczyński (45% nieufności), przym prezes PiS cieszy się znacznie większym wskaźnikiem zaufania (39%).

Badania CBOS również nie są przychylne dla Katarzyny Lubnauer. Szefowej Nowoczesnej ufa dopiero co 5 pytany. Wygląda to bardzo blado, jeżeli weźmiemy pod uwagę wskaźnik nieufności na poziomie 32% oraz dosyć sporą nierozpoznawalność przewodniczącej sejmowej partii, która wyniosła w grudniowym badaniu ok. 28%.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij