Publicystyka

Popiera zabijanie dzieci, broni karpi. Mocny komentarz Ziemkiewicza na głośny apel Ostaszewskiej

Nową tradycją przed świętami Bożego Narodzenia stała się coroczna walka o zakaz sprzedaży żywych karpi. Wśród osób popierających akcję znalazła się m. in. Maja Ostaszewska, która wzięła udział w kampanii zachęcającej Polaków do bojkotu sklepów, które sprzedają żywa karpie.  Zaangażowanie aktorki w tę sprawę skomentował Rafał Ziemkiewicz. 

– Zbliża się czas Świąt, który powinien się kojarzyć z otwartością serca, dobrem po prostu… ale to niestety również czas masowego znęcania się nad karpiami. Jak co roku włączam się w kampanię przeciwko sprzedaży i kupowaniu żywych karpi. Ryby duszą się w brudnej wodzie, bez tlenu. Doświadczają bólu przy przenoszeniu, często są szarpane za skrzela, upadają na podłogę. To wszystko poza oczywistym nieludzkim zadawaniem cierpienia jest również łamaniem prawa dotyczącego ochrony zwierząt  – pisała znana z filmów Patryki Vegi aktorka.

Ostaszewska przy okazji uderzyła w duże sieci handlowe, które mają być “całkowicie głuche na cierpienie zwierząt” i wezwała do bojkotu konsumpcyjnego.

View this post on Instagram

Zbliża się czas Świąt, który powinien się kojarzyć z otwartością serca, dobrem po prostu…ale to niestety również czas masowego znęcania się nad karpiami. Jak co roku włączam się w kampanię przeciwko sprzedaży i kupowaniu żywych karpi. Ryby duszą się w brudnej wodzie, bez tlenu. Doświadczają bólu przy przenoszeniu, często są szarpane za skrzela, upadają na podłogę. To wszystko poza oczywistym nieludzkim zadawaniem cierpienia jest również łamaniem prawa dotyczącego ochrony zwierząt. Niektóre ze sklepów pod naciskiem zaczęły rozmowy w kierunku wycofywania żywych ryb ze sprzedaży. @tesco.pl i @kaufland_polska są całkowicie obojętne, głuche na cierpienie zwierząt. WSTYD!!! Zachęcam Wszystkich do bojkotu tych sklepów. Apeluję do osób jedzących ryby, skoro przez cały rok kupujecie te wcześniej, miejmy nadzieję humanitarniej zabite, nie zamawiajcie teraz dodatkowego niepotrzebnego ich cierpienia. Niech te Święta nie będą krwawe. Wejdźcie na stronę www.krwaweświęta.pl @fundacjaviva i dowiedzcie się jak można pomóc w kampanii. Podpiszcie petycję http://www.krwaweswieta.pl/petycja/ @tesco.pl @kaufland_polska @carrefourpolska @auchan_polska #krwaweświęta #tescowycofajkarpie #kauflandwycofajkarpie #ryby #karpie #fish #animals #compassion #mercyforanimals #animalsrights

A post shared by Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official) on

Jej wpis stał się niezwykle popularny w mediach społecznościowych. Do apelu aktorki odniósł się publicysta Rafał Ziemkiewicz, który uznał, iż aktorka “jest dobrą i szlachetną osobą, ale niezbyt mądrą”.

Źródło: Instagram/ Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij