Świat

Piąta osoba zatrzymana w związku z atakiem w Strasburgu

Piąta osoba została zatrzymana w czwartek na 48 godzin w związku z wtorkowym atakiem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu – poinformowała prokuratura w Paryżu, gdzie trwa śledztwo w tej sprawie.

Zatrzymany to mężczyzna z otoczenia wciąż poszukiwanego napastnika Cherifa Chekatta. Nie jest on jednak członkiem rodziny Chekatta – sprecyzowało to źródło, na które powołuje się agencja AFP.

Rodzice Chekatta oraz jego dwaj bracia zostali umieszczeni w areszcie na 48 godzin w nocy z wtorku na środę.

W wyniku wtorkowego zamachu zmarły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych, w tym polski obywatel.

Sprawca ataku, który wciąż przebywa na wolności, ma 29 lat i urodził się w Strasburgu w rodzinie algierskiej. Był notowany w tzw. kartotece “S”, co oznacza, że mógł stanowić “zagrożenie terrorystyczne”.

Francuski wiceminister spraw wewnętrznych Laurent Nunez oświadczył w środę, że “podłoże terrorystyczne (wtorkowych wydarzeń) nie jest jeszcze potwierdzone”. “Trzeba być bardzo ostrożnym, gdy mówi się o zamachu. Napastnik nie był znany (służbom) z powodu przestępstw związanych z terroryzmem. Do jego radykalizacji w praktyce religijnej doszło w związku z pobytami w więzieniu” – wskazał Nunez. Podkreślił, że “fakt notowania w kartotece +S+ nie przesądza o stopniu zagrożenia, jakie stwarza” poszukiwany przestępca.

Według paryskiej prokuratury, której wydział antyterrorystyczny prowadzi śledztwo, podejrzany był skazany łącznie 27 razy za przestępstwa pospolite we Francji, Niemczech i w Szwajcarii.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij