Kraj

Premier: wykonywanie testamentu prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest naszą drogą

 – Wykonywanie testamentu prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest naszą drogą: jednocześnie dbałość o tradycję i modernizacja Polski – oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki, uzasadniając wniosek o wotum zaufania dla swojego rządu.

Podsumowując swoje wystąpienie w Sejmie, Morawiecki przywoływał “myśl prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który powiedział, że to niewłaściwa dychotomia – tradycja i modernizacja”.

“Oparcie rozwoju o tradycję i położenie nacisku na nowoczesność – my chcemy przede wszystkim dla młodego pokolenia, dla ogromnej większości Polaków przełamywać szklane sufity, pomagać, żeby nie było pływania w kisielu – stąd zmniejszenie biurokracji, stąd obniżanie podatków, stąd będziemy proponować kolejne ulgi dla bardzo wielu grup społecznych” – podkreślił.

“To jest nasza droga, to jest wykonywanie jego testamentu, testamentu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jednocześnie – dbałość o tradycję i modernizacja Polski. Polska silna, silna gospodarką” – dodał.

Premier zwracał także uwagę na średnie miesięczne wydatki polskiej rodziny na kulturę. “Dzisiaj jest to 74 zł. W 2015 r. było to 54 zł, a ile było w 2008 r.? – 50 zł. Przez 8 lat wzrosły wydatki rodzin polskich o 4 zł, przez 3 lata naszych rządów wydatki na kulturę – wyższą i tą popularną – wzrosły o 20 zł” – wskazywał premier.

 

 

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Rebelińska
Fot. PAP/Jakub Kamiński

Polecane artykuły

0 0

0 0

Szwecja w NATO? Węgierski parlament zdecydował

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij