Kraj

Piękne słowa Jarosława Kaczyńskiego o Jolancie Szczypińskiej: była piękną postacią naszej wspólnoty politycznej

Jolanta Szczypińska była piękną postacią naszego ruchu politycznego, ale także szerzej – naszej całej politycznej wspólnoty, jakkolwiek jest ona dzisiaj podzielona – powiedział w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, wspominając zmarłą w sobotę posłankę PiS.

“Była piękną postacią naszego ruchu politycznego, ale także szerzej – naszej całej politycznej wspólnoty, jakkolwiek jest ona dzisiaj podzielona” – powiedział prezes PiS, zabierając głos na początku posiedzenia Sejmu, które rozpoczęło się w środę po godz. 11.

“Sądzę, że zasłużyła na dobrą, bardzo dobrą pamięć” – podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał polityczną drogę Szczypińskiej. Jak mówił, była ona osobą zaangażowaną w Solidarność, prześladowaną działaczką podziemia. “Dowiedziałem się o niej po raz pierwszy, nie znając jej jeszcze, jako działacz Komitetu Helsińskiego właśnie dlatego (…), że podlegała szczególnie brutalnym prześladowaniom” – wspominał prezes PiS.

Przypomniał, że Szczypińska wiele lat działała w Porozumieniu Centrum i PiS-ie, była osobą głęboko zaangażowaną w sprawę Polski. “To zaangażowanie trwało aż do ostatnich tygodni. Kiedy odzyskiwała na chwilę możliwość jakiejś aktywności, to przez cały czas zajmowała się – nawet z daleka, przez telefon – tym, co dzieje się w jej okręgu, tym, co dzieje się w sferze życia publicznego” – podkreślił.

Kaczyński odmówił też modlitwę “Wieczne odpoczywanie”.

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS, zmarła w sobotę. Miała 61 lat.

Źródło: PAP/stefczyk.info Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij