Kraj

Platforma pozwana przez PiS! Partia żąda od ugrupowania Grzegorza Schetyny przeprosin

Platforma Obywatelska oraz dziennikarz “Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski zostali pozwani przez Prawo i Sprawiedliwość za wpisy w mediach społecznościowych, sugerujących istnienie “układu mafijnego wpis”. Jak na wytoczone powództwo reaguje lider PO Grzegorz Schetyna? Zupełną obojętnością.

W połowie listopada na oficjalnym fanpage’u Platformy została umieszczona grafika przedstawiająca premiera Mateusza Morawieckiego, Beatę Szydło, Zbigniewa Ziobrę oraz Marka Ch. byłego szefa KNF. Całość została opatrzona wpisem sugerującym istnienie “układu mafijnego PiS”. Pojawiła się także zapowiedź powołania specjalnej komisji śledczej do spraw tzw. “afery KNF”.

Według przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, grafika była skandaliczna i zawierała fałszywe oskarżenia. Stąd też władze partii zdecydowały się na wytoczenie powództwa przeciwko PO oraz redaktorowi Czuchnowskiemu. PiS domaga się od dziennikarza zamieszczenia na swoim profilu na Twitterze przeprosin wobec partii oraz zapłacenia 15 tys. zł na rzecz wskazanego hospicjum.

Do sprawy odnieśli się dziennikarze Radiowej Trójki, którzy w czasie rozmowy z Grzegorzem Schetyną pytali przewodniczącego PO o stosunek do wspomnianej grafiki i ww. pozwu. Lider opozycji stwierdził, iż jego partia nie zamierza za nic przepraszać. Zapewnił też, że są gotowi do wszelkich rozmów i nie boją się wdać w dyskusję, gdyż “to, co zostało powiedziane, jest absolutnie, w 100 proc. prawdziwe“.

Źródło: niezależna.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij