Publicystyka

Popularny internetowy profil obnaża hipokryzję TVN. Tak zakłamują rzeczywistość

“Teraz wyobraźmy sobie, że nie ma mediów społecznościowych, nie możemy ot tak zobaczyć tweeta z wideo bezpośrednio od jego autora będącego gdzieś na miejscu zdarzenia, a cała wiedza o świecie to koncerny medialne i ich witryny informacyjne.” – czytamy na profilu. Krótka analiza dzisiejszej strony tvn24.pl pokazuje, jak wiele racji mają twórcy profili Nagroda Złotego Goebbelsa. 

 

Wchodzisz na portale społecznościowe i oglądasz nagrania z Francji. Widzisz policję, która brutalnie atakuje…

Opublikowany przez Nagroda Złotego Goebbelsa Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Postanowiliśmy pójść tropem wskazanym przez NZG, by zweryfikować te sugestie.  I co widzimy? Zamiast informacji o protestach we Francji i brutalności francuskiej policji, opis nieudolności naszych funkcjonariuszy (NEWS DNIA: artykuł: Podejrzany uwolnił się z kajdanek i uciekł. “Żółta kartka” dla policjantów ). Zamiast karygodnego łamania wolności prasy na Zachodzie w relacjach o zamieszkach, wściekły atak na ministra Joachima Brudzińskiego za interwencję policji w domu współpracowniczki OKO.press. O Francji, w kontekście protestów, ani wzmianki – jedyne informacje o tym kraju dotyczą umowy zbrojeniowej z Gruzją. Jak widać obrona wiele razy wychwalanego przez TVN Emmanuela Macrona trwa w najlepsze. Wszak to ostoja lewicowo-liberalnego ładu w Europie – gwarant postępu.

Jednak to nie koniec problemu.

Jak widać, swoją wiedzę o świecie czerpią wyłącznie z TVN także czołowi posłowie totalnej opozycji. Dla przykładu, poseł Michał Szczerba w rozmowie z Polskim Radiem wykazał się ogromną ignorancją dotyczącą tego co dzieje się we Francji. Czyżby poznawał świat dzięki redaktorom TVN-u?

Panie pośle, to obrazek dla Pana:

Źródło: stefczyk.info Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij