Kraj

Schetyna popełnił fatalny błąd? Politycy bezwzględni w ocenie Platformy “Zadali śmiertelny cios”

Była posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt była gościem w programie “Woronicza 17”. Kobieta komentowała ostatnie zmiany, jakie zaszły w opozycji, a przede wszystkim w jej byłej partii.

Schmidt odniosła się do transferu aż ośmiu posłów Nowoczesnej do Platformy Obywatelskiej. W większości byli to czołowi działacze partii jak szefowa klubu poselskiego Kamila Gasiuk-Pihowicz, która wraz z 6 innymi członkami ugrupowania przeniosła się do PO po nieudanej inicjatywie połączenia klubów obydwóch partii. Do nich dołączył także wyrzucony przed tygodniem za krytykę Katarzyny Lubnauer Piotr Misiło. Zdaniem części komentatorów utrata tylu działaczy zarówno w Sejmie, jak i w samorządach (przenosiny do nowego ugrupowania Petru czy też PO m.in. w województwie podkarpackim oraz zachodniopomorskim- przyp. red.) oraz problemy finansowe partią mogą oznaczać nie tylko koniec Nowoczesnej, ale i także całej Koalicji Obywatelskiej. Podobnego zdania jest Schmidt.

Nowoczesna nadal istnieje, ale został jej zadany śmiertelny cios.  Nie rozumiem retoryki Platformy, która nie zauważyła, że właśnie zabiła Koalicję Obywatelską. Nie można być w koalicji samemu ze sobą –komentowała posłanka

Podobne zdanie wyraził poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski, który skrytykował działania ze strony Grzegorza Schetyny. Polityk uznał, że obecnie “tylko najbardziej siły polityczne wejdą z nim w sojusz”. Co więcej taki ruch ze strony lidera PO ma definitywnie zakończyć rozważania na temat ewentualnego powrotu Donalda Tuska, który miałby stanąć na czele zjednoczonej opozycji.

-To już się teraz nie uda, bo ani SLD ani PSL nie chcą być zjedzone przez anakondę – komentował Rzymkowski

 

Źródło: Do Rzeczy/ za Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij