Świat

Niesamowite! Timmermans jednak pełny “troski” wobec Polski. “Nigdy nie opuszczę narodu polskiego”

Frans Timmermans został zaprezentowany jako kandydat Partii Europejskich Socjalistów na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Holenderski polityk w swoim przemówieniu mówił o bieżących problemach Europy. Odniósł się także do sytuacji w Polsce.

W nadchodzącym roku dojdzie do zmiany na stanowisku szefa Komisji Europejskiej.Urzędujący dotychczas na tym stanowisku Jean-Claude Juncker zapowiedział, iż nie będzie ubiegał się o reelekcję. Oznacza to, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego poznamy nazwisko nowego przewodniczącego unijnego organu. Spore szansę daje się właśnie dotychczasowemu wiceszefowi KE Fransowi Timmermanowi, który zostanie wystawiony przez Partię Europejskich Socjalistów jako kandydat na to stanowisko. Wśród członków europejskiej partii cieszy się sporym poparciem blisko tysiąca delegatur.

Timmermans wygłosił przemówienie, w którym zapowiedział swój plan działań jako przyszły szef KE. Odniósł sie także do obecnej sytuacji w Europie. uznając nadchodzące wybory jako ważne, gdyż będą one “wyborami o duszę Europy”. Jego zdaniem Stary Kontynent trapi obecnie rosnąca fala nacjonalizmu oraz populizmu, które stoją w sprzeczności z demokracją, praworządnością i poszanowaniem praw podstawowych.

Holender odniósł się także do sytuacji w Polsce.  Wiceszef KE zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby wspomóc obywateli Polskich “walczących o demokracje w kraju”.

Powinniśmy zadać sobie pytanie, czy demokracja opiera się tylko na rządach większości? To demokratura. Demokracja jest także poszanowaniem mniejszości. Nigdy nie opuszczę narodu polskiego w jego walce o demokrację, wolność i praworządność. Zwyciężymy nie ze względu na moją determinację, ale dlatego, że Polacy sami chcą być Europejczykami – zapewniał polityk

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij