Kraj

Dramatyczny apel sir Davida Attenborough w trakcie szczytu klimatycznego. Te słowa budzą grozę!

– Właśnie teraz doświadczamy wywołanej przez człowieka katastrofy na skalę globalną. To nasz największy lęk od tysięcy lat. Zmiana klimatu. Musimy podjąć działania, bo zagłada naszych cywilizacji i śmierć większości świata natury jest już na horyzoncie – mówił Sir David Attenborough na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach.

Biolog sir David Attenborough jest niezwykle popularną osobowością telewizyjną, pisarzem i popularyzatorem wiedzy o świecie. Naukowiec wziął udział w inauguracji szczytu COP24 w Katowicach.

Podczas zainaugurowanego w stolicy Górnego Śląska Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 prezydent Andrzej Duda zaprezentował główne tezy Śląskiej Deklaracji o Solidarnej i Sprawiedliwej Transformacji, dopełniającej – jak tłumaczył prezydent – Porozumienie paryskie “o niezwykle istotny aspekt społeczny”.

Prezydent zastrzegł, że sprawiedliwa transformacja “powinna być rozumiana jako narzędzie wspierające politykę klimatyczną, a nie jej alternatywę”.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij