Kraj

Prezydent z ciętym humorem we własne imieniny “poturbował” polityków PO. Odniósł się też do kontrowersyjnej propozycji rządu

“Polexit” staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO, powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku – napisał w piątek na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Prezydent pod swoim wpisem zamieścił link do artykułu portalu Onet.pl, który cytuje wypowiedź szefa klubu PO Sławomira Neumanna. Szef klubu PO mówiąc o możliwości wyprowadzenia przez PiS Polski z Unii Europejskiej, podkreślił, że “ścieżka do Polexitu jest faktem, niezależnie od zaklęć Kaczyńskiego czy Morawieckiego”.

“+Polexit+ staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku. PO chce wypchnąć Polskę z UE? – napisał prezydent na Twitterze.

Do wpisu prezydenta odniósł się dziennikarz Wirtualnej Polski Kamil Sikora. “Oczywiście apolityczna prezydentura to mit. Ale apartyjna to chyba nie są zbyt wygórowane oczekiwania? Tymczasem pan prezydent włącza się w międzypartyjne pyskówki” – napisał dziennikarz na Twitterze.

Prezydent odpowiedział również na Twitterze. “Bo już mnie męczy ta wasza natrętna propaganda i odwracanie kota ogonem. Zniesmaczony jestem, a i Święty by nie wytrzymał… więc sorry” – napisał Andrzej Duda.

Prezydent odniósł się do głośnego ostatnio tematu ewentualnej podwyżki stawki VAT na lekarstwa weterynaryjne.

Nie zgadzam się na podwyższenie stawki vat na leki weterynaryjne z 8% do 23%. To zły pomysł, który byłby ciosem dla opiekunów zwierząt, schronisk dla zwierząt i hodowców- napisał Andrzej Duda, ostatecznie chyba zamykając tym samym dyskusję na ten temat.

Źródło: PAP/twitter Autor:
Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij