Publicystyka

Hit! Jarosław Kaczyński jakiego nie znacie. Prezes PiS w roli… eksperta od boksu

Jarosław Kaczyński jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej wpływowych polityków w Polsce. Prezesa PiS zna chyba każdy obywatel kraju. Kiedyś były jednak czasy, gdy Kaczyński nie był tak znaną postacią na scenie politycznej, a jedynie aspirował do tego, by dostać się na szczyt. W sieci sporą popularność zyskuje wywiad byłego premiera z Teresą Torańską z 1994 roku.

W 1994 roku został opublikowany film “Teresa Torańska – My, Oni, Ja”, w którym publicystka przeprowadziła szereg wywiadów z politykami tzw. opcji solidarnościowej m.in. Janem Krzysztofem Bieleckim, Leszkiem Balcerowiczem, czy wówczas młodym i ambitnym Jarosławem Kaczyńskim.

Przyszły prezes PiS opowiadał o swoich planach i marzeniach politycznych. Mówił m.in. o tym, iż chce zostać liderem silnego, rządowego ugrupowania czy o tym, ze chciałby być “emerytowanym zbawcą narodu”. Jednak prawdziwym hitem jest odniesienie Jarosława Kaczyńskiego do kategorii wagowych w boksie, które polityk wymienia jednym tchem. Był nawet zaskoczony, że dziennikarka nic o tym nie wie. Jak widać Kaczyński nie samą polityką żyje.

Źródło: youtube Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij