Świat

“On chce odbudować imperium rosyjskie”. Poroszenko wzywa NATO do pomocy na Morzu Azowskim

Petro Poroszenko nie ma wątpliwości do planów Putina. Ukraiński prezydent apeluje o pomoc do Angeli Merkel. Polityk liczy także na pomoc ze strony NATO. “Mam nadzieję, że kraje członkowskie są gotowe do wysłania okrętów na Morze Azowskie”.

Poroszenko udzielił wywiadu dla niemieckiego “Bilda”, w którym odniósł się do obecnej sytuacji geopolitycznej na Morzu Azowskim. Ruchy ze strony wojsk Władimira Putina nie pozostawiają mu żadnych wątpliwości. Jego zdaniem rosyjski prezydent chce przejąć ten rejon, a następnie całą Ukrainę.

Najpierw był Krym, później wschód Ukrainy, a teraz Morze Azowskie. Putin chce odbudowy rosyjskiego imperium (…) Chce przejąć nasz kraj – mówił prezydent wschodniego sąsiada Polski – Jako rosyjski car, to czego on chce, jego imperium, nie może funkcjonować bez Ukrainy. On nas uważa za kolonię.

Poroszenko bardzo liczy na pomoc ze strony wojsk NATO, w przypadku których “wyraził nadzieję, iż okręty krajów członkowskich są w pełnej gotowości, aby wyruszyć na Morze Azowskie”. Ukraiński prezydent zwraca się także do Angeli Merkel. Jego zdaniem kanclerz Niemiec może ponownie pomóc Ukrainie w sporze z Rosją, tak jak zrobiła to w roku 2015.

Źródło: wp.pl/ Bild Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij