Kraj

Robert Biedroń zakpił ze swoich wyborców. “Mnie przestały dziwić jego kłamstwa”

Robert Biedroń zrezygnował we wtorek z mandatu słupskiego radnego. Pisemną rezygnację złożył do komisarza wyborczego i do wiadomości przewodniczącej rady miejskiej Beaty Chrzanowskiej.

“Potwierdzam. Robert Biedroń dziś złożył pisemną rezygnację z mandatu do komisarza wyborczego i do mojej wiadomości. W piśmie, które Robert Biedroń złożył, nie ma żadnego zdania o powodach rezygnacji z mandatu” – powiedziała we wtorek PAP Chrzanowska.

Podkreśliła, że “Robert Biedroń radnym już nie jest”.

Dodała, że komisarz wyborczy w najbliższym czasie wyda postanowienie ws. tego kto obejmie mandat po Biedroniu. “Są dwie osoby, które mają taką samą liczbę głosów, więc tę sprawę musi rozstrzygnąć komisarz wyborczy” – zaznaczyła Chrzanowska.

Jej zdaniem, komisarz “tę sprawę załatwi w ciągu siedmiu dni”. Zaznaczyła, że “co najmniej przez ten czas nie będziemy mieć jednego radnego, tym bardziej, że kandydat na radnego musi złożyć ślubowanie, a najbliższą sesję mamy jutro, więc na pewno na niej to się nie wydarzy”.

W poprzedniej kadencji Robert Biedroń był prezydentem Słupska, w tegorocznych wyborach samorządowych nie ubiegał się o reelekcję. Razem z Krystyną Danilecką-Wojewódzką, swoją zastępczynią w kadencji 2014-2018, założył komitet wyborczy i to ona kandydowała na ten urząd.

Danilecka-Wojewódzka wygrała wybory w I turze, a Robert Biedroń uzyskał mandat radnego. Głosowało na niego najwięcej wyborców. Otrzymał 2781 głosów i do rady wprowadził oprócz siebie jeszcze 8 radnych, tworząc klub radnych “Łączy nas Słupsk”. Biedroń jeszcze przed wyborami samorządowymi poinformował, że będzie tworzył ruch polityczny i jego nazwę ogłosi w lutym 2019r. w Warszawie.

Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować z Robertem Biedroniem.

SZYBCIEJ, NIŻ MOGLIŚMY SIĘ SPODZIEWAĆ…R. Biedroń złożył mandat radnego miasta Słupska 🤣. Mnie przestały dziwić jego…

Opublikowany przez Anna Mrowińska – Radna Rady Miejskiej w Słupsku Wtorek, 27 listopada 2018

Źródło: PAP, stefczyk.info Autor: Inga Domurat, of
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij