Świat

Prezydent zapowiada kolejne sankcje wobec Rosji!

– Jeżeli będą zgłaszane międzynarodowe inicjatywy dotyczące rozszerzenia sankcji wobec Rosji, Polska na pewno będzie się włączała – powiedział prezydent Andrzej Duda po rozmowie z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem w Sofii.

Prezydent nie ma wątpliwości, że to Rosja jest na Ukrainie agresorem i że „po raz kolejny doszło do złamania prawa międzynarodowego i zawartych porozumień pomiędzy Rosją a Ukrainą, jeśli chodzi o choćby żeglugę na Morzu Azowskim”.

– To jest coś, czego zaakceptować nie można i Polska się z takim działaniem absolutnie nie godzi – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent apelował o  „przywrócenie ładu i deeskalację konfliktu”.

– Apelujemy o to, by przestrzegać prawa międzynarodowego; marynarze ukraińscy, którzy zostali wzięci do niewoli przez wojska rosyjskie, muszą zostać uwolnieni, podobnie jak muszą zostać zwrócone Ukrainie okręty, które Rosja zatrzymała – zaznaczył Andrzej Duda.

Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydentów Polski i Bułgarii prezydent nie miał wątpliwości, że Rosja powinna być ukarana za swoje agresywne zachowanie.

– Jeżeli będą takie międzynarodowe inicjatywy, jeżeli będą rzeczywiście zgłaszane, jak choćby kwestia dalszych sankcji, Polska na pewno będzie się w te inicjatywy włączała, ponieważ jesteśmy gotowi w zasadzie na wszystkie działania, które doprowadzą do zakończenia tego konfliktu; giną ludzie, jest ogromny niepokój o bezpieczeństwo i nie mam wątpliwości, że trzeba czynić wszystko, żeby ta kwestia została rozwiązana – oświadczył Andrzej Duda.

Źródło: stefczyk.info Autor: fp
Fot. PAP/EPA/VASSIL DONEV

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij