Kraj

Schetyna chce wciągnąć Polskę w konflikt rosyjsko-ukraiński?

Sytuacja na Morzu Azowskim budzi niepokój na Starym Kontynencie. Wielu ekspertów obawia się, że pomiędzy Ukrainą, a Rosją nasili się konflikt zbrojny. Jak na taką możliwość reaguje przewodniczący Platformy Obywatelskiej? Wzywa polski rząd do… zaangażowania się w konflikt.

-Wyrażamy najwyższe zaniepokojenie wczorajszym incydentem zbrojnym, sprowokowanym przez Rosję wobec naszego sąsiada, Ukrainy. Oczekujemy, że rząd RP wykorzysta członkostwo w RB ONZ, aby zagwarantować realizację praw Ukrainy do swobodnego przepływu statków przez Cieśninę Kerczeńską – napisał na Twitterze lider PO

Część internautów zwróciła uwagę, że lider opozycji niepotrzebnie pisze takie deklaracje w imieniu narodu. Ich zdaniem nie ma sensu, aby wciągać Polskę w konflikt na wschodzie, pomiędzy Ukrainą, a Rosją. Część przypomniała także, że PO wielokrotnie chwaliła wcześniej działania prezydenta Rosji Władimira Putina.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij