Świat

Agresywne zachowanie francuskiej policji. Nie oszczędzili nawet opiekuna inwalidy. Drastyczne wideo

Od kilku dni we Francji trwają masowe protesty obywateli kraju położonego nad Sekwaną. Powodem demonstracji tzw. żółtych kamizelek są podwyżki cen paliwa we francuskim państwie. Szef Instytutu Spraw Międzynarodowych Marcin Zaborowski uznał to za część kultury politycznej kraju. Tymczasem z Paryża docierają coraz to bardziej niepokojące obrazy.

Weekendowe starcia Francuzów z funkcjonariuszami policji stały się gorącym tematem w mediach. Sytuacja w stolicy Francji, zwłaszcza na Polach Elizejskich wyglądała makabrycznie. Płonące przedmioty na ulicy, pełno dymu czy użycie armatek wodnych wobec demonstrantów – to ogólny obraz weekendowego protestu w stolicy Francji. Według Marcina Zaborowskiego, szefa Instytutu Sprawa Międzynarodowych, jest to element “kultury politycznej kraju”, przy okazji krytykując sytuację w Polsce uznawaną przez niego za gorszą.

Naoczni świadkowie co chwila publikują filmy oraz zdjęcia z protestów. To co przykuwa uwagę to przede wszystkim agresywne zachowanie policjantów wobec protestujących, którzy w ogóle nie zahamują się przed użyciem przemocy wobec obywateli. Policjanci skatowali nawet opiekuna osoby niepełnosprawnej.Czy takie zachowanie funkcjonariuszy też należy uznać za element kultury politycznej kraju?

Uwaga! Nagrania są drastyczne.

Źródło: niezależna/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij