Kraj

Sławomir Nitras kopnął i znieważył posłankę Prawa i Sprawiedliwości? Mocne oskarżenie

Posłanka Iwona Arent oskarżyła posła Sławomira Nitrasa o to, że polityk Platformy Obywatelskiej miał ją „uderzyć i znieważyć”. Parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości poinformowała na Twitterze, że złożyła w sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Wczoraj złożyłam zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w związku z karygodnym zachowaniem posła Sławomira Nitrasa z PO, który uderzył mnie i publicznie znieważył używając wulgarnych słów – napisała na Twitterze Iwona Arent, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Zawiadomienie o przestępstwie wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Mogę potwierdzić, iż w dniu 22 listopada 2018 r. Pani poseł Iwona Arent złożyła w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o przestępstwie znieważenia jej oraz naruszenia jej nietykalności cielesnej. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że do zdarzenia miało dojść w dniu 4 października 2018 r. w trakcie podróży służbowym busem po posiedzeniu Komisji oraz na lotnisku. Pani poseł została przesłuchana na okoliczności zdarzenia, złożyła w tym zakresie zeznania. Jako osobę, która miała dopuścić się zachowań będących przedmiotem zawiadomienia Pani poseł wskazała Pana posła Sławomira Nitrasa. Postępowanie jest na etapie czynności sprawdzających – poinformował  prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zapytaliśmy Iwonę Arent o szczegóły dotyczące całej sytuacji.

– Złożyłam zawiadomienie do prokuratury dopiero teraz, choć sytuacja miała miejsce 4 października. Liczyłam jednak na to, że poseł Nitras zreflektuje się i przeprosi, bo sytuacja była bardzo bulwersująca – opisuje polityk.

– Jechaliśmy razem z wieloma parlamentarzystami z Nowego Domu Poselskiego, trwała ożywiona dyskusja, do której się włączyłam. Poseł Nitras zareagował bardzo agresywnie, był wulgarny, a na koniec dyskusji kopnął mnie w udo. Świadkami wymiany zdań i agresji posła było wielu parlamentarzystów, m. in. poseł G. Długi, poseł A. Mularczyk, a także posłanka A. Pomaska – mówi w rozmowie z nami posłanka Iwona Arent.

– Pozostali parlamentarzyści próbowali uspokajać posła Nitrasa, pytali dlaczego kopnął kobietę i dlaczego zachowuje się tak agresywnie – opowiada polityk.

Sytuację potwierdził poseł Mularczyk, który był świadkiem zdarzenia.

– Wracaliśmy z grupą posłów i rozmawialiśmy, poseł Nitras nerwowo reagował na żartobliwą dyskusję, która się toczyła w pojeździe. Siedział z tyłu i na każde słowo reagował agresywnie. W pewnym momencie machnął nogą i kopnął posłankę Arent – mówi poseł Mularczyk. – Poseł Nitras jest człowiekiem wyjątkowo agresywnym, bardzo często obserwuję jego nerwowe zachowania, ale z aktem agresji fizycznej się wcześniej nie spotkałem. To było szokujące – relacjonuje poseł PiS.

Spróbowaliśmy skontaktować się z biurem poselskim Sławomira Nitrasa i poprosiliśmy o komentarz do słów Iwony Arent.

– Jest to dla nas nowa sytuacja. O niczym takim nie wiem, nie słyszałem o tej sytuacji – usłyszeliśmy. – Poseł Nitras leci teraz samolotem i nie może tego komentować – powiedział nam jeden ze współpracowników posła Platformy Obywatelskiej.

Poprosiliśmy o kontakt w tej sprawie, z pewnością opublikujemy stanowisko posła Nitrasa jak tylko ustosunkuje się do sytuacji opisanej przez posłankę Iwonę Arent. Będziemy też informować o innych szczegółach tej sprawy.

Aktualizacja 15:25:

Poseł Sławomir Nitras odniósł się do sytuacji na Twitterze, gdzie napisał:

– Ze zdumieniem dowiedziałem się o tweetcie jednej z posłanek. Informacje tam zawarte dotyczące mnie są całkowicie nieprawdziwe. Są kłamstwem. Odbieram to jako kolejna prowokacje środowiska PIS wobec mnie. W związku z publicznym pomówieniem o przestępstwo, złożeniem fałszywego powiadomienia o przestępstwie w poniedziałek mój pełnomocnik złoży przeciw pani Arent zawiadomienie o przestępstwie z art.212 kk i 238 kk o zniesławienie i złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie (pis. oryg. – red.)  – napisał polityk Platformy Obywatelskiej.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. Fratria

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij